manekiny ghost

Manekin w fotografii produktowej

Wybór manekina w fotografii produktowej jest bardzo ważny. Zależy od tego jak będzie się prezentował produkt i w efekcie jak będą go postrzegali klienci.

Najlepsze do tego celu są oczywiście profesjonalne manekiny typu ghost, zaprojektowane specjalnie do fotografii produktowej odzieży.


Jak wyróżnić swoją markę odzieżową dzięki zdjęciom modowym?

Jak wyróżnić swoją markę odzieżową za pomocą zdjęć modowych?

Nie da się ukryć – branża modowa to przede wszystkim zdjęcia. To na zdjęciach potencjalni klienci skupiają uwagę, to zdjęcia decydują o zakupie i to zdjęcia najbardziej pozostają w pamięci. Fotografie odzieży są jednak nie tylko niezbędną częścią świadomej sprzedaży online i offline (bo zdjęcia modowe to przecież również katalogi czy magazyny), ale też elementem, który powinien napędzać całą machinę marketingową w branży odzieżowej. Jak więc wyróżnić swoją markę odzieżową za pomocą zdjęć? Jak robią to polskie marki?


fotografia produktowa odzieży

Fotografia produktowa odzieży – czy potrzebna Ci modelka?

Czy potrzebuję modelki do zdjęć dla sklepu odzieżowego? Odpowiedź na to pytanie zapewne Cię nie zadowoli, gdyż… to zależy. Dziś spróbuję wytłumaczyć, w jakich sytuacjach warto zainwestować w sesję u fotografa produktowego, zajmującego się zdjęciami odzieży przy współpracy z profesjonalnymi modelkami. Podpowiem też, jakie są tańsze alternatywy oraz kiedy polecam z nich skorzystać.   


Standardy dotyczące zdjęć do sklepów internetowych

Nie da się ukryć – to zdjęcia mają decydujący wpływ na to, czy klient sfinalizuje swoje zakupy, czy opuści stronę sklepu po przejrzeniu kilku zakładek. Warto jednak pamiętać, że dobre zdjęcia do sklepu internetowego to nie tylko aspekt wizualny, ale przede wszystkim wiele kwestii technicznych. Odpowiednie przygotowanie techniczne ma bezpośredni wpływ nie tylko na wygląd zdjęć, ale także samo działanie strony sklepu. Jakie więc są dzisiejsze standardy dotyczące zdjęć do sklepów online?  


packshot, zdjęcia ghost poradnik

Zdjęcia ubrań typu „duch” – czy warto w nie inwestować?

Po ostatnim artykule, w którym omówiłam najczęściej wykorzystywane typy zdjęć odzieży w sklepach, dostałam wiele wiadomości z pytaniami. Okazuje się, że najwięcej wątpliwości budzą tak zwane „duchy” (inaczej zdjęcia „ghost”). Czy rzeczywiście warto w nie inwestować? Czy nie są w dzisiejszych czasach nieco przestarzałe? Czy można je wykonać samodzielnie? Dziś postaram się więc odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące „duchów” – wciąż najpopularniejszych zdjęć w sklepach z odzieżą online.


packshot, fotografia produktowa

Typy zdjęć ubrań do sklepu internetowego

Niezależnie od tego, czy prowadzisz duży sklep internetowy z odzieżą, czy sprzedajesz kilka autorskich produktów, z pewnością musiałeś podjąć decyzję, jakie typy zdjęć ubrań znajdą się na stronie. W końcu nawet najwygodniejszy sweter nie sprzeda się, gdy kiepsko go zaprezentujemy. Mnogość rodzajów zdjęć produktowych może jednak przytłoczyć – szczególnie początkujących sprzedawców. Zdjęcia „na leżąco”, na modelkach, na manekinach, a może profesjonalna sesja w plenerze? Dziś rozwiewam wątpliwości i podpowiadam, na jakie zdjęcia odzieży do sklepu internetowego warto się zdecydować oraz kiedy.
pomagajmy szpitalowi

Paczka od nas z zaopatrzeniem trafiła już w ręce Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej! 

W tym trudnym czasie bardzo ważne jest zebranie wspólnych sił i pomaganie sobie nawzajem jak tylko możemy.
packshot, fotografia produktowa

Fotografia produktowa – ile kosztuje i od czego zależy cena zdjęć?

Jak wygląda cennik fotografów produktowych? Zobacz, od czego zależy cena zdjęć produktowych i dlaczego mając swój sklep, lepiej na nich nie oszczędzać.