1. Zamawianie

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub wyślij zapytanie na maila miriam.blada@poczta.fm Przygotujemy ofertę najszybciej jak to możliwe razem z umową licencyjną na wykorzystywanie zdjęć do celów komercyjnych oraz prześlemy brief z pytaniami jak mają być wykonane zdjęcia. Brief jest do pobrania tutaj poniżej lub przesyłany na maila.
Spakuj i wyślij swoje produkty do nas wraz z wytycznymi .

2. Czas realizacji

Standardowy czas realizacji to okres do 5 – 6 dni roboczych liczone od momentu przekazania wszystkich produktów oraz wytycznych.
Czas realizacji może się wydłużyć jeśli jest duża ilość produktów do sfotografowania i obrobienia w programach graficznych.

3. Jak liczyć ilość zdjęć?

W cenniku podane są ceny brutto za 1 zdjęcie. Czasami potrzebnych jest kilka ujęć produktu (np. bok, przód i tył) i pomimo tego, że produkt jest jeden, zdjęcia są trzy.

4. Specyfikacja packshotu EKONIMICZNEGO

Zdjęcie w rozdzielczości minimum 3000px/dłuższy bok i 300DPI.
Plus dodatkowe zdjęcie w rozdzielczości podanej przez Klienta (np. na potrzeby Sklepu Internetowego).
Podstawowy retusz: doprowadzenie do bialego tła (nie wycinane) i drobne poprawki kolorystyczne oraz światła w zależności od potrzeby

5. Specyfikacja packshotu PREMIUM oraz packshotu odzieży DUCH.

Zdjęcie w rozdzielczości minimum 3500px/dłuższy bok i 300DPI.
Plus dodatkowe zdjęcie w rozdzielczości podanej przez Klienta lub naszej standardowej 1500px x 2250px x 72dpi (np. na potrzeby Sklepu Internetowego). 
Pełny retusz obejmujący usuwanie tła, dodawanie cieni i odbić, poprawę kształtu, usuwanie zabrudzeń, zagnieceń czy skaz, zaawansowaną korektę kolorystyczną oraz zapis w dowolnym formacie. Domyślnie jest to jpg.

6. Poprawki

Jeżeli zdjęcie zostanie wykonane niezgodnie z wytycznymi klienta (ujętymi w brief) wtedy jest możliwość zrobienia poprawek. Wytyczne należy podać w formie pisemnej, najlepiej na maila.
W przypadku gdy efekt jest niezadowalający, a wszystkie wytyczne zostały zastosowane, Klientowi przysługują dwie bezpłatne poprawki (nie wymagająca robienia dodatkowych zdjęć) – retusz.

7. Zdjęcia próbne

Na życzenie klienta, możemy wykonać jedno bezpłatne zdjęcie próbne, zabezpieczone znakiem wodnym i w małej rozdzielczości. Dzięki temu można sprawdzić jakość naszej pracy na Państwa produkcie.

8. Prawa autorskie.

W momencie przekazania zdjęć oraz podpisania umowy licencyjnej, Klient otrzymuje bezterminowe prawo na dowolne, komercyjne wykorzystywanie zdjęć. Nie ma jednak możliwości ich dalszej odsprzedaży lub przekazywania. Istnieje możliwość wykupienia możliwości wykorzystania zdjęć na innych polach ekspozycji. Cena jest ustalana indywidualnie.

9. Wykorzystanie zdjęcia w portfolio

Zastrzegamy sobie możliwość umieszczania zdjęć w portfolio oraz w reklamie.

10. Czy mogę być przy wykonywaniu zdjęć?

Nie udostępniamy takiej możliwości.

11. Przygotowanie produktów do zdjęć.

Produkty powinny być czyste, bez niedoskonałości, bez metek i wyprasowane. Jeżeli produkty wymagają złożenia, to prosimy przysłać je już złożone. W przypadku braku czasu na przygotowanie produktów do sesji ( tj. prasowanie, składanie, usuwanie zbędnych elementów lub jeśli transport uniemożliwia takie działania) możemy wykonać je sami na miejscu za dopłatą.

12. Druk zdjęcia packshot

Zdjęcia możemy przygotować do druku w przestrzeni barwnej CMYK. Prosimy jednak o wcześniejszą informację oraz o podanie wymagań jakie ma drukarnia.

13. Jak wygląda płatność?

Płatność dokonywana jest na podstawie FV bez vat. Klient przed płatnością może otrzymać zdjęcia wglądowe ze znakiem wodnym i niskiej rozdzielczości. ( Robimy to na życzenie klienta) Po zaksięgowaniu przelewu, wysyłamy link do poprania zdjęć.

14. Sesje zdjęciowe z modelką

Wykonujemy również sesje zdjęciowe z modelką. Przed przystąpieniem do sesji podpisujemy umowę z klientem w której są określone wszystkie warunki oraz możliwości wykorzystania zdjęć. Umowy są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta.  Przy sesjach zdjęciowych konieczny jest opłacenie z góry kosztów sesji (ponieważ trzeba zapłacić ludziom, którzy będą brali w niej udział). Są to koszty bezzwrotne i nie obejmują zdjęć w żadnej formie ani surowych ani wyretuszowanych. Czyli za całą sesję otrzymają Państwo dwie fv. Jedna za samo zorganizowanie sesji (płatna przed sesją), a druga za zdjęcia z sesji.

15. Cena sesji zdjęciowej z modelką

Koszty sesji bywają zmienne i składają się na nie:

  • casting online – wybór modelki w którym mogą Państwo uczestniczyć.
  • honorarium wizażystki,
  • honorarium fryzjerki,
  • honorarium modelki
  • koszt studio lub koszt dojazdu na sesję plenerową, czasami koszt wynajęcia pokoju w hotelu do zdjęć w aranżacji 
  • specjalnie kupowane przedmioty do aranżacji, dodatki (okulary, buty, kapelusz itp), catering
  • wyprasowanie produktów parownicą
  • możliwość dodania logo Klienta
  • możliwość przygotowania zdjęć z nazwą pliku, która stanowi numer katalogowy produktu
  • W koszty sesji nie są wliczane zdjęcia w żadnej formie. Zdjęcia są rozliczane osobno na podstawie drugiej fv.
Dane do wysyłki towaru i do przelewu:

Miriamart Studio
Miriam Blada
Wiejska 18a Malinowice
42-512 Psary 
nip: 6312417670 
regon: 241536604
mBank 91 1140 2004 0000 3402 6804 4158

BRIEF – pytania do sesji typu ghost